EnglishРусский

Söögikohtade ja Meelelahutus paikade otsingu süsteem. Sinu Eesti navigaator.

KOLUMBUS KRISOTOMUS

Hinne
 
 
 
 
 
(0 häält)
KOLUMBUS KRISOTOMUS KOLUMBUS KRISOTOMUS KOLUMBUS KRISOTOMUS

Meie Aja Suurkuju Kolumbus Krisostomus


/ Aadlik, seikleja, liiderdaja /


Meie aja üks suurimaid suurkujusid Heinz-Joakim Tulewesi, laiemalt tuntud nime all Kolumbus Krisostomus, sündis täpipealt hulk kevadeid tagasi siinsamas lähedal nurga peal majas mündimeistri pojana. Väikesel Heinz-Joakimil oli raske lapsepõlv, sest ema ei andnud talle kunagi rinda. Ta ütles, et poeg meeldib talle lihtsalt kui sõber. Sellest päris ta oma hilisema suure janu.


Niipea kui noor Heinz-Joakim käima ja rääkima õppis, hakkas ta läbi viima tulevasele suurkujule iseloomulikke teaduslikke katseid. Ta jootis naabri kanadele sooja vett lootuses, et nood keedetud mune munema hakkavad. Paraku kukkus geniaalne teadusplaan läbi, sest ainus tulemus, mis ta saavutas, oli ligilähedane nigelalt keedetud kanadele.


Juba poisikesest peast sai Meie Kangelane aru, et ta on eriline. Ja seda mitte vaid oma kuue varba tõttu vasemal jalalabal. Tema hing ihkas kuhugi kaugele, avastamata maade ja pööraste seikluste man. Ta tundis, et ka tema nimi pole Suurkujule kõige kohasem. Nii hakkas ta end nimetama Kolumbus Krisostomuseks.


Paraku oli nii, et suurtest plaanidest hoolimata lõppesid Krisostomuse rännakud lähimas trahteris. Tänu papa edukale münditööstusele ei pidanud noormees rahapuuduse käes kannatama. Tema jutud plaanitavatest seiklustest pöörasid peagi juba toimunud sündmusteks ja nii polnud imestada, et jutumehe kuulsus kiiresti üle linna, kubermangu ning koguni mere levis.


Et Kolumbuse lugusid lähemalt ja kaugemalt kuulama tuldi ning trahterile sellest suur kasu tõusis, nimetatigi viimaks paik tema järgi ümber.


Kolumbus Krisostomuse nime kannab kunagine menukoht praegugi. Pärast mitmendat toopi õllevirret võib praegugi kõrva jääda laudades istuvate mehepoegade lugusid, mis nende kunagise eeskuju vaimust kantud.


Kolumbus Krisostomus - see on küllusest pakatav oaas keset janu- ja laiskusekõrbe.

 

Aadress:

Viru 24, Vanalinn
Tallinn

Telefon:

+(372) 6 418 810
+(372) 5615 6924

Fax:

+(372) 6 418 814

E-mail:

info@kolumbus.ee

Koduleht:

Link

Relax24 soovitab:

Ilm

17.03.2009
  -5...+2
  0...+3